kayıt

aykut kocaman

 1. 2440
  https://kralspor.ensonhaber.com/fenerbahce-taraftarindan-valbuena-paylasimi-2017-09-10.html

  hala saçma salak değerlerle savunulan insan. armayı bir futbolcunun egosuna ezdirmemek için çabalıyormuş. aykut kocaman'ı insanlar genelde oynattığı futbolla savunamazlar. çünkü rezalet bir futbol oynatıyor fenerbahçe'ye. o yüzden adamlığından, efendiliğinden falan konu açıp savunurlar ama böyle savunanı da ilk kez gördüm.

  kusura bakmayın da sahaya yeteneksiz, beyinsiz, hiçbir halta yaramayan bir yığın moron çıkartıp her şeyi tek futbolcunun çabalarına bırakırsanız o takım gerekirse o futbolcunun egosu altına ezilir. ezilsin de öyle takım. valbuena'nın beğendiği bahsi geçen paylaşım tek bir görselle durumu gayet iyi açıklamış. yalan mı görselin bizlere anlattıkları? o zaman farkındaysanız guilano da yoktu piyasada. hücumda tamamen valbuena'ya bağımlıydık. bu durumu gayet güzel bir şekilde özetlemiş arkadaş. valbuena da beğenmiş. görselde belki alınır diyeceğimiz tek adam var o da josef. diğerleri aykut, volkan, topal, ismail, hasan, dirar falan yahu. bu adamlar alınsa ne olur? birbirinden yeteneksiz, kabileyetsiz bir yığın adam. fenerbahçe'nin parasını boş yere yemekle meşguller.

  hadi görsel ne kadar haklı olsa da yine de valbuena'nın beğenmesi yanlış diyelim. bunun için mi yedek kalıyor şimdi bu adam? takımdaki açık ara en zeki, en teknik, en işe yarar futbolcu valbuena. en fazla gol-asist katkısı veren, skora etki eden adam valbuena. sahada bir şeyler yapar dediğimiz, insana umut veren çok çok nadir oyuncularımızdan biri valbuena. zaten saymaya kalksak 5 tane kaliteli adam zor çıkar şu takımdan. o adamlardan biri, hatta en kalitelisi valbuena. yani takım için önemi fazlasıyla büyük.

  eğer bu şartlarda, bu kaliteli futbolcu yokluğunda bu adam yedek kalıyorsa (hem de aatıf gibi vasat bile olmayan, en ufak skor katkısı veremeyen sözde sol açık bir futbolcunun yedeği yapılıyorsa) burada ego sorunu yaşayan valbuena değil aykut kocaman'dır. aynı ego yüzünden form tutmaya başlayan ozan'ı da kaybetti. hepsini geçin adam alex'i sırf egosu yüzünden kopardı bizden. kaptanımızı, efsanemizi sırf egosu yüzünden kaybetti, sırf egosu yüzünden takımın en değerli adamını şampiyonluk maçında yedek bıraktı.

  takım birsinin egosu altında eziliyorsa aykut adlı vasıfsızın egosu altında eziliyor bence. hem hiçbir bok bilmeyen, 2 ay sonra şöyle muhteşem olacaz deyip bir türlü hayallerindeki o muhteşem futbolu oynatamayan, maçlarda ne yaptığını kendi de bilmeyen bir teknik direktör malum. ama buna rağmen neyin kafasını yaşıyor, neyin tribine girip gittiği her takımda takımın yıldızını kesiyor anlayabilmiş değiliz.

  ayrıca madem bu çok önemli bir olay taktik deha için o zaman göndersin valbuena'yı neden hala takımda tutuyor? madem takımı ezdirmeyecek valbuena'nın egosuna o zaman neden çıkardığı kadrolarla zora soktuğu her maçta kurtarıcı olarak valbuena'ya sarılıyor? bu durumda takım daha fazla ezilmez mi valbuena'nın egosu altında? sonuçta dönüp dolaşıp yine valbuena'ya yani tıpkı görselde anlatıldığı gibi sahada iş yapan tek adama mecbur kalıyor takım. takımın en iyi adamını kesecek kadar önemli mesele madem o zaman gönderseydi devre arasında.

  bahsettiğimiz adam valbuena bu arada. kaç haftadır yedek kalmasına rağmen sesini çıkarmıyor, oyunu girdiği her maçta elinden geleni yapıyor, çabalıyor, takımın en hırslı oyuncularından biri oluyor. yeteneğini tüm avrupa'ya kanıtlamış, fransa milli takımında oynamış adam aatıf diye birinin yedeğiyken böyle davranıyor, sorun çıkarmıyor hala. ama nasıl bir egosu varsa takım eziliyor altında ve sir aykut kocaman da takımı ezdirmiyor. vay be. ne kadar acıklı.
  #320282 richard harrow | 1 yıl önce
   
 2. tümünü gör