kayıt


daniel güiza

 1. 1
  17 ağustos 1980 doğumlu ispanyol futbolcu(!). okçu ünvanıyla türkiye`ye gelen, küçük emrah lakabıyla türkiye`den ayrılan kişidir kendisi. galatasaray`a attığı taban golü, buca maçında fenerbahçe`ye hayat veren golü gibi bir kaç golünden daha çok; kaleye çok yakın mesafeden kaçırdığı pozisyonlarla hafızalara kazınmıştır. fenerbahçe forması giydiği 96 maçta 36 gol atan guiza , 2011-2012 sezonuna kadar ki profesyonel kariyerinde forma giydiği 317 maçta 127 gol atmıştır. getafe`ye giderek bir çok fenerbahçe taraftarının sigara tüketimini azaltmış, ömürlerine ömür katmıştır.
  #302 appiah 12 | 8 yıl önce
   
 2. 2
  ömrümüzden 3-5 sene eksiltmesine rağmen takımdan iyi bir şekilde gönderilmiş, geçen seneki şampiyonlukta buca maçında attığı gol ile katkısı olan eski fenerbahçe`li futbolcu, nam-ı diğer okçu . buca maçında golden sonra ağladığında ekran başındaki bizleri de duygulandırmıştı.
  fenerbahçe`ye gelmeden önceki sezon 27 gol ile la liga`da gol kralı olmuş, türkiye`de ise bizlere saç baş yoldurmuştu.
  #952 delineron 12 | 8 yıl önce
   
 3. 3
  duygusal bi abimizdir. çok eleştirilmiştir fenerbahçe`de oynarken hem medya tarafından, hem de taraftar tarafından. öyle goller kaçırmıştır ki, insanların kafasında saç kalmamıştır. seneler geçse bile fenerbahçe tarafından hatırlanacaktır. hem kaçırdığı goller yüzünden, hem de bursa maçında oyundan alınırken ıslıklandığı zaman ağladığı için ve 2010-2011 şampiyonluğumuzdaki en kritik maçlardan birinde galibiyet golünü atıp ağladığı için. severim kendisini.
  #2474 bahcedeki fener 12 | 8 yıl önce
   
 4. 4
  (bkz: küçük emrah)
   
 5. 5
  Kaliteli adamdır. Pek de severdim ancak keşke şans biraz ondan yana olsaydı.
  #2504 minya bazarovna 12 | 8 yıl önce
   
 6. 6
  mateja kezman`dan sonra henri bienvenu`den önce bizlere saç baş yolduran golcü. yanlış anlaşılma olmasın ben güiza`ya kızdığım için söylemiyorum bunu sadece çok gol kaçırdığı için yazdım. bu sezon bienvenu yerinde o olsa en az 7 puan daha fazlamız olurdu. kezman`dan da iyiydi. ayrıca takımı, formayı, armayı benimseyerek oynamıştı maçlarda. buca maçını getiren golü atınca ağladığını ise hiçbir fenerbahçelinin unutmaması gerekiyor.
  #2510 harpagon 12 | 8 yıl önce
   
 7. 7
  nam-ı diğer okçu.
  #4881 lavokato 12 | 8 yıl önce
   
 8. 8
  bekleneni bir türlü veremese de fenerbahçe taraftarının kalbinde yer edinmiş oyuncudur. bu vesile ile belirtmeden geçmemek gereken ayrı bir husus ise, fenerbahçe taraftarının sevgi kriterinin başarı değil, güzellik olduğunun ispatıdır. başka kulüpte zor görülür, o yüzden fenerbahçe her zaman en büyüktür.
  #4884 fenergeliyor 12 | 8 yıl önce
   
 9. 9
  fenerbahçe taraftarının yürekle oynayan futbolculara verdiği değerin en güzel göstergesidir. defalarca saç baş yoldurmasına rağmen çoğunluğun kızamadığı hatta sempati duyduğu futbolcu olmuştur. *
  biz onun iyi niyetini, sahadaki gayretini ve mutluluk gözyaşlarını sevdik, varsın gol atamasın.
  #4891 wonawon12 | 8 yıl önce
   
 10. 10
  her ne kadar kötü oynasa da yerinin gönlümde farklı olduğu eski fenerbahçeli oyuncu.
  #4906 ayktkya12 | 8 yıl önce
   
 11. 11
  benim için her zaman lille maçındaki karşı karşıya pozisyonda alex`e attığı pas ile hatırlanacak futbolcudur.her saçmalığını unutabilirim ama onu asla.alex bile çıldırmıştı.
  #4907 syd12 | 8 yıl önce
   
 12. 12
  aglamasi ve giderken ozel ucakla, besledigi 5 sokak kopegini goturmesi olumsuz dusuncelerim degismesine sebep olmustur.
  #5087 buzoo12 | 8 yıl önce
   
 13. 13
  adamın tek derdi attığının 5 katını kaçırmasıydı yoksa yer tutması filan iyiydi.
  #7352 error12 | 8 yıl önce
   
 14. 14
  her ne kadar o küçük emrah bakışları , kaçırdığı golleri ile hatırlansa da pozisyon alma ve pas kabiliyeti sayesinde eğer iki forvetli düzende oynasa idi çok başarılı olacağını düşündüğüm. ancak ne olursa olsun aşırı değerlendiği bir dönemde klübün en büyük transfer yanlışlarından biri olan forvet oyuncusu.
  #8121 madmamo 12 | 8 yıl önce
   
 15. 15
  Gol makinesi diye alinip zamanla tras makinesi oldugu anlasilan bir diger futbolcu. Lakin daha tras makinesi oldugunu tam olarak anlayamadigimiz 2008-2009 sezonunda gol de attigi (ki sanirim en cok gol attigi takimdir) bir besiktas macinda soldan roberto carlos`un ortasina topla birlikte kaleye girmek yerine zor olani tercih edip topu iskalamis ve 3 yil boyunca kendisini takip edecek o meshur direge sarilan kucuk emrah enstantanesini yasamistir.
  Gozumun onunde cereyan eden bu olayda bir sure kalenin icindeki topu aramis ve goremeyince aykut, tanju, pingel, bolic, atkinson, pierre van hooijdonk, anelka ve su anda aklima gelmeyen son donemdeki butun golculerimizi bir kez daha sevgiyle anmistim.
  #10488 bassis12 | 8 yıl önce